WELCOME TO WHIMSY PRINTABLES!

  • PRINTABLE FUN FOR LITTLE LEARNERS

  • Making magic one printable at a time!

PRINTABLE FUN FOR LITTLE LEARNERS

Making magic one printable at a time!

JOIN THE MAGIC!

Whether it's morning baskets, dramatic play sets, or alphabet learning, make learning magic for your little learners!

NEW PRODUCT RANGE!

SEE THEM HERE

EASTER GOODIES!

  • EASTER FRIENDS MORNING MENU ACTIVITIES
    Regular price
    $9.90
    Sale price
    $9.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • EASTER FRIENDS MORNING BASKET
    Regular price
    $15.50
    Sale price
    $15.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • BUNNY BAKERY DRAMATIC PLAY SET
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • EASTER MORNING BASKET
    Regular price
    $15.50
    Sale price
    $15.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

OUR MORNING MENU PACKS

  • EASTER FRIENDS MORNING MENU ACTIVITIES
    Regular price
    $9.90
    Sale price
    $9.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • LITTLE GARDEN MORNING MENU ACTIVITIES
    Regular price
    $9.90
    Sale price
    $9.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • WOODLAND FRIENDS MORNING MENU ACTIVITIES
    Regular price
    $9.90
    Sale price
    $9.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • LITTLE FARM MORNING MENU ACTIVITIES
    Regular price
    $9.90
    Sale price
    $9.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Our morning baskets

  • EASTER FRIENDS MORNING BASKET
    Regular price
    $15.50
    Sale price
    $15.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • EASTER MORNING BASKET
    Regular price
    $15.50
    Sale price
    $15.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • ARCTIC FRIENDS MORNING BASKET
    Regular price
    $15.50
    Sale price
    $15.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • GARDENING MORNING BASKET
    Regular price
    $15.50
    Sale price
    $15.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

OUR PRETEND PLAY SETS

  • BUNNY BAKERY DRAMATIC PLAY SET
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • FLOWER MARKET DRAMATIC PLAY SET
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • LEMONADE STAND DRAMATIC PLAY SET
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • APPLE ORCHARD DRAMATIC PLAY SET
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

FOR THE CLASSROOM

  • BOHO PLANTS CLASSROOM BUNDLE
    Regular price
    $54.95
    Sale price
    $54.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RAINBOW DAISY NATURAL CLASSROOM BUNDLE
    Regular price
    $54.95
    Sale price
    $54.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RAINBOW DAISY PASTEL CLASSROOM BUNDLE
    Regular price
    $54.95
    Sale price
    $54.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • DRAMA LLAMA CLASSROOM BUNDLE
    Regular price
    $54.95
    Sale price
    $54.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Testimonials

We used the Zoo Animal Playdough Mats for our wild about reading family literacy night. The younger kids loved them and were really creative. Thank you!

Jessica B

I used your Emotions Flash Cards and wow, what a great resource! My class has loved using the colourful cards with adorable images. Thanks!

Kate M

We purchased the Animal Clip Cards and they were very easy to use, even with students struggling with English, great for KG students! 

Martie L